Через стрес втратила вагу, але забила полячку: як спортсменка з Ізмаїла взяла медалі чемпіонату Європи з ММА

Через стрес втратила вагу, але забила полячку: як спортсменка з Ізмаїла взяла медалі Чемпіонату Європи по ММА

Спортсменка з Одеської області перемогла на європейському чемпіонаті з ММА серед дорослих у грузинському Тбілісі. Українську збірну представили шість борців, а Олександра Карасьова стала єдиною дівчиною у складі та виграла два "золота".

Про те, як вона прийшла у вид спорту, як готувалася та що могло завадити перемогти, дізнався кореспондент Новини.LIVE.

Три роки тренувань для здобуття "золота"

Спортсменці знадобилося три роки задля перемоги.  У 2019 році вона виграла Кубок України, але взяти участь на Чемпіонаті Європи минулого року не вийшло через Covid-19.

"Це мої такі перші великі змагання. До цього виступала лише в Україні. І ось з’явилася можливість виїхати на Євро. Активна підготовка тривала місяць, а так налаштовувалась майже три роки", — запевняє чемпіонка Європи.

Перед тим, як вийти в канвас, Олександра перепробувала багато видів спорту.

"Я починала з ушу, потім спробувала карате, але, побачивши по телевізору змішанні єдиноборства, вирішили. що це моє. Три роки тому я прийшла до тренера Максима Журавльова. Він побачив в мені потенціал бійця", — розповідає переможниця змагань Олександра Карасьова.

мма

Вагу добивала шоколадками

Її тренер, один із засновників Ізмаїльської федерації панкратіону та греплінгу, Максим Журавльов розповів, що на сам турнір дівчина вийшла втомленою від навантаження. Від таких інтенсивних змагань вона втратила вагу, яка відіграє величезну роль.

"Коли їхали на змагання, то вона важила 65 кг. Через стрес Олександра схудла. На фінальному зваженні зафіксували вже 61,2 кг. Тобто по факту полячка була важча майже на 4 кг, а це дуже багато, але Карасьова зібралася та продемонструвала свої кращі якості", — каже тренер чемпіонки.

У  фіналі на неї чекали два поєдинки з представницею Польщі (класичне ММА та ММА — страйкінг).

Весь зал був за Україну

У страйкінгу після трьох раундів одноголосним рішенням суддів перемогу віддали українці, а в класичному ММА Карасьова перевела полячку у партер та забила. Це відбувалось під гучну підтримку України у залі.

"Дуже сильна була підтримка України, особливо з боку Грузії. Вони вболівали не лише за своїх, а й за українських спортсменів. Ця атмосфера дуже нам допомагала. Усі вболівали за Україну", — ділиться Карасьова.

Збірна України виборола друге командне місце, поступившись "золотом" Грузії. У грудні 2022 року в Азербайджані пройде чемпіонат світу з ММА. Будемо очікувати, що Олександра Карасьова знову представить Україну та повернеться з нагородами.