Одеський спортсмен продемонстрував найкращий результат в історії України: плавець поділився секретом успіху

Одеський спортсмен, вихованець СДЮШОР "Динамо" Вадим Науменко посів восьме місце на чемпіонаті Європи, який завершився в Римі. Це найкращий результат в історії українського плавання на дистанції 200 м комплексом за останні 25 років.

Про це повідомляє Національний олімпійський комітет в Одеській області (НОК).

В пів фіналі Вадим встановив рекорд України, фінішувавши з результатом 2.00,48, ставши восьмим на цій стадії. Одеський плавець побив рекорд, який тримався з 2009 року. В попередніх запливах одеський плавець показав результат 2.00,60, що стало третім на цьому етапі змагань.

У фінальному запливі на дистанції 200 м комплексним плаванням Вадим Науменко показав час 2.01,65, що всього на 4 секунди більше, ніж у переможця. Найкращі результати у плавця були в кінцевому етапі запливу — кролем.

Кореспонденти Новини.LIVE поспілкувались з Вадимом Науменком. Свій успіх він пов’язує з підтримкою близьких та підготовкою. Як розповів хлопець, тренування проходили на одній з спортивних баз в Італії. За пів року плавці встигли виступити на чотирьох чемпіонатах, один з яких був Чемпіонат світу: Будапешт.

"Чемпіонат Європи був для мене ще однією сходинкою у дорослому спорті й попадання у фінал показало, що я можу, і в мене є усі можливості надалі розвиватись. Тепер я впевнений у собі ще більше, і залишається лише покращувати результати та йти до сходів нагородження", — зазначив Вадим.

рекорд України

Плавець додав, що велику роль у моральному настрої відіграла підтримка від тренерів, батьків та коханої дівчини.

Сезон спортсмена 2022

Також цього сезону Вадим Науменко дебютував на "дорослому" чемпіонаті світу (Будапешт, 18 червня — 3 липня). На дистанції 200 м комплексом він показав 24-й результат.

Додамо, чемпіонат України з футболу стартує вже у вівторок 23 серпня. Це знакова дата для країни, тому її обрали, всупереч всім загрозам. Напередодні першого туру головний тренер одеського "Чорноморця" Роман Григорчук, віцепрезидент клубу Володимир Генінсон та капітан команди Сергій Кравченко відповіли на питання футбольних журналістів. Потрапив туди і кореспондент Новини.LIVE Дмитро Богомолов.

Також одеський веслувальник, параолімпійський чемпіон Роман Полянський завоював "срібло" у класі одиночок на мультиспортивному чемпіонаті Європи, який проходить в Мюнхені.